کرمان موتور

شرکت کرمان موتور (سهامی خاص) در اسفند سال ۱۳۷۳ تاسیس و در اسفند ماه همان سال تحت شماره ۱۱۱۴۷۶ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. دفتر مرکزی شرکت در کیلومتر ۱۶ جاده مخصوص کرج واقع و هدف از تاسیس شرکت به موجب ماده ۲ اساسنامه عبارتست از:

  • ساخت، مونتاژ و فروش اتومبیل سواری، و ارائه خدمات بعد از فروش محصولات.
  • انجام هرگونه عملیات و اقدام تجاری و فعالیتهای مربوط که بطور صریح، ضمنی و یا تقسیم در رابطه با اهداف پیش بینی شده باشد.

اين شركت با استفاده از نيروهای مجرب اقدام به استخدام و آموزش نيروهای جوان در داخل و خارج كشور نمود و با جديت فراوان خط توليد خودرو دوو سی یلو را در كارخانه توليدی واقع در منطقه ويژه اقتصادی ارگ جديد ايجاد و اقدام به مونتاژ و توليد اين خودرو نمود. اين مهم با فراهم كردن كليه امكانات در مراحل جوشكاری بدنه، رنگ و تزئينات نهائی در كارخانه به مرحله عمل درآمد.

اين شركت با توجه به حضور متخصصان با تجربه و اعتماد به توانائی خود در سال ۱۳۷۹ توانست خط توليد مدلی ديگر از خودروهای شركت دوو را به منظور گسترش فرهنگ صرفه جوئی در مصرف سوخت و حفظ محيط زيست كه مطابق با بالاترين استانداردهای زيست محيطی طراحی و ساخته شده است موسوم به دوو ماتیز راه اندازی و اين خودرو را كه تمام مراحل توليدات آن در داخل انجام می شود به بازار عرضه كرد.

مهمترین استراتژی شرکت، تولید خودروی جدیدی به نام لیفان بود که مدل لیفان ۵۲۰ آن با حجم موتور ۱.٦ ليتر و بصورت بنزين سوز در سال ۱۳۸۷ روانه بازار شد.
اين خودرو دارای استاندارد آلايندگی EURO3 می باشد كه مورد تائيد اداره استاندارد و محيط زيست قرار گرفته است. در سال ۱۳۸۸ مدل جديدتری از ليفان به نام لیفان ۵۲۰آی، روانه بازار شد و با استقبال بی نظيری روبرو شد.

شركت در راستای جلب نظر مشتريان و گرفتن قسمت بيشتری از بازار خودرو و با توجه به استقبال بی نظير مصرف كنندگان از خودرو لیفان ۵۲۰ و ۵۲۰آی، در اواخر سال ۱۳۸۹ محصول جديدتری از اين نوع خودرو به نام لیفان ٦۲۰ با حجم موتور ۱.٦ را توليد و وارد بازار كرد كه از تكنولوژی روزتر و ادوات و وسايل جانبی و تزئينی بهتری بهره مند می باشد. و هم اكنون توليد اين خودرو با حجم موتور ۱.۸ ادامه دارد.

آخرين و جديدترين محصول شركت كرمان موتور خودروی جديدی به نام توجوی از شركت جی ای سی می باشد كه در اواخر سال ۱۳۹۰ رونمايی شد. اين خودرو با حجم موتور ۱.۳ كاملا همگام با استانداردهای روز اروپايی می باشد و در سال ۲۰۰۹ موفق به دريافت جايزه بهترين خودرو كامپكت از مؤسسه J.D.Power شد.

مسئولين و دست اندركاران اين شركت با اتكاء به خداوند سبحان و پشتوانه تجارب ارزشمند خود، توسعه و گسترش توليدات، تنوع توليدات همگام با تكنولوژی روز جهان و ايجاد زمينه های مناسب برای حضور در بازارهای جهان را مد نظر قرار داده و با الطاف الهی تا نيل به اهداف از پای ننشستند.

با توجه به توسعه توليد خودرو در شركت كرمان موتور و بالا رفتن تعداد توليد انواع خودرو در آينده ای بسيار نزديك، شركت احتياج به نمايندگيهای خدمات پس از فروش دارد كه اين نمايندگيها بايد تمام وسايل و ابزار و تجهيزات مكانيزه روز دنيا را دارا باشند . به همين دليل، شركت با توجه به حمايت مصرف كننده، قصد تجهيز و مكانيزه كردن تمام نمايندگيهای مجاز خود را دارد تا مشتريان در كمترين زمان ممكن از اين خدمات بهره مند شوند. اميد است در آينده ای نزديك شاهد موفقيت هرچه بيشتر اين شركت و افزايش تيراژ توليد محصولات و ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتريان گرامی باشيم.

جلب رضایت و اعتماد کامل مشتریان، هدفی است که شرکت کرمان موتور را مصمم نموده ضمن حفظ و بهبود مداوم کیفیت، همگام با پیشرفتهای نوین علمی در صنعت خودروسازی، سازمان خود را تعالی بخشیده و زمینه های مناسب جهت رشد و شکوفایی استعدادها، توسعه روحیه کار تیمی، همدلی و مشارکت عمومی تمامی کارکنان در کلیه فعالیتهای موثر بر کیفیت را ایجاد نماید.

به همین منظور این شرکت تصمیم به استقرار سیستم مدیریت کیفیت نموده تا علاوه بر ایجاد تعهد به بهبود مستمر اثر بخشی آن، اهداف کیفی خود را بر آن اساس تنظیم و بازنگری نماید.

شرکت کرمان موتور نوآوری و توسعه فناوری و منابع را از لحاظ کمی و کیفی جزء رسالت خویش دانسته و فعالیت های خود را در جهت توسعه کاری سازمان و گروه های کاری وابسته، ضمن پایبندی به حفظ محیط زیستی سالم برنامه ریزی و اجرا می نماید
Sam Pessian